Braňte se! - Kurz sebeobrany z časopisu Katka

Kurz sebeobrany z časopisu Katka

Jsou situace, kdy se vyplatí být připravená a zachovat chladnou hlavu. Nechceme malovat čerta na zeď a upřímně vám přejeme, abyste se do nich nikdy nedostaly. Přesto věříme, že náš kurz sebeobrany posílí vaši sebedůvěru v okamžicích, kdy máte oprávněný strach...

Výkonná svítilna se supersvítivou výkonovou LED diodou

 

Dalším pomocným (v některých případech ale i hlavním) sebeobranným prostředkem může také být, pro některé možná překvapivě, i samotná svítilna. Ta se stává velkou devizou pro ty, které může osudný útok potkat v podmínkách tmy. Tato poměrně málo rozměrná a lehká pomůcka, patřící intenzitou osvitu mezi tzv. „taktické nasvěcovače“ může podle názorů mnoha expertů sama o sobě vyřešit konfrontační situaci. Jejich velmi intenzivní LED diodové světlo je intenzitou světelného toku přirovnáváno téměř k halogenu automobilu. V kritický moment odborníci radí namířením přímo do obličeje náhle oslnit již připravenou svítilnou přibližujícího se útočníka a to nejlépe ve spojení s mohutným výkřikem.

To samo o sobě může způsobit tak silný úlek, že potencionální násilník naprosto upustí od dalších aktivit. Zrak útočníka je poté navíc narušen do té míry, že po následném zhasnutí nemá po dlouhé sekundy šanci naprosto nic vidět. To je poté čas k Vašemu možnému co nejrychlejšímu vzdálení se a následnému úniku. Někdy je též vhodné svítilnu opět vhodně zkombinovat s některým z předchozích prostředků, umístěných už preventivně v druhé ruce (např. ESP světlo v levé, obušek anebo sprej v pravé). Bez schopnosti vidět se pak rapidně zvyšuje šance na ochromení agresora Vaší ráznou akcí.

 

 

Svítilnu se supersvítivou výkonovou LED diodou můžete zakoupit v obchodě www.OBRANA.cz

 

© 2011 Obrana ženy
Designed by DGC.