Braňte se! - Kurz sebeobrany z časopisu Katka

Kurz sebeobrany z časopisu Katka

Jsou situace, kdy se vyplatí být připravená a zachovat chladnou hlavu. Nechceme malovat čerta na zeď a upřímně vám přejeme, abyste se do nich nikdy nedostaly. Přesto věříme, že náš kurz sebeobrany posílí vaši sebedůvěru v okamžicích, kdy máte oprávněný strach...

Elektrický paralyzér

 

Jde vlastně o malý, poměrně lehký kapesní transformátor, který napětí vnitřního zdroje (obvykle 9V baterie) dokáže přeměnit na výboje o síle i několik set tisíc voltů. Kdo si někdy neopatrně sáhl v minulosti do elektrické zásuvky, chápe že nejde o zrovna příjemnou záležitost. To je i princip použití, který nás právě zajímá – udělat potenciálnímu násilníkovi ze setkání s Vámi velmi nepříjemnou situaci.

Elektrody přístroje se ale musí dostat do kontaktu s tělem protivníka na vzdálenost 1-1,5 cm. To v praxi znamená přitisknout a zmáčknout spínač. Buďte bez obav, pokud vás útočník drží, a vy na něj přiložíte paralyzer, výboj na vás nemůže přeskočit, protože probíhá pouze mezi kovovými elektrodami. Paralyzer bez problémů probije koženou bundu, silný svetr i tlusté vrstvy oděvu. Útočníkovi paralyzer nikdy neukazujte předem, účinek šoku se násobí díky momentu překvapení. Nejlepší šance proto může nastat v okamžiku, kdy se násilník pokusí vás uchopit. Místa, na která by pak vaše odplata měla směřovat je především oblast rozkroku, ramen, bedra, slabiny atd. Oblast krku a hlavy je dle návodu výrobce zakázána, ale když vám skutečně půjde o život, asi ohledy brát nebudete.

V případě elektrického paralyzeru ale nejde pouze o přímé použití. Pokud se útočník s paralyzerem už na vlastní kůži „seznámí“ pohled na jiskřící a práskající výboje může být poměrně odstrašující. Lidé pak mnohdy již psychicky přičítají tomuto prostředku ještě poměrně větší účinek, než ve skutečnosti má. Takový paralyzer „práskající“ mezi Vámi a nebezpečnou osobou může skutečně až zlomit její vůli a odhodlání k dalšímu útoku. Zásady pro účelné nošení jsou podobné, jako v případě sprejů. Zejména si elektrický paralyzer již před možným vstupem do krizové situace uchopte tak, abyste měla spouštěcí tlačítko pod kontrolou palce, a to v kapse, nebo v kabelce.

Další významnou oblastí využití paralyzerů je opět použití proti nebezpečným psům nebo divoké zvěři. Tito tvorové mají instinktivně zakódován panický strach z elektřiny a proto již samotný výboj „naprázdno“ může odvrátit jejich případný útok.

 

 

Elektrické paralyzéry můžete zakoupit v obchodě www.OBRANA.cz

 

© 2011 Obrana ženy
Designed by DGC.