Braňte se! - Kurz sebeobrany z časopisu Katka

Kurz sebeobrany z časopisu Katka

Jsou situace, kdy se vyplatí být připravená a zachovat chladnou hlavu. Nechceme malovat čerta na zeď a upřímně vám přejeme, abyste se do nich nikdy nedostaly. Přesto věříme, že náš kurz sebeobrany posílí vaši sebedůvěru v okamžicích, kdy máte oprávněný strach...

Teleskopický obušek

 

K jedním z „hitů“ poslední doby v bezpečnostním sektoru patří teleskopický obušek. Jde vlastně o poměrně nevelký válec, který se jako zázrakem máchnutím ruky přemění v dlouhou ocelovou tyč. Síla je v jednoduchosti - pádnost úderu takovým ocelovým prostředkem je i v provedení laika dostatečná na to, aby mohl čelit daleko silnější osobě. I když je velmi používanou pomůckou v oblasti policejních a bezpečnostních sborů, stále více lidí jej s sebou nosí pro svou sebeobranu.

Pro svoji neoddiskutovatelnou účinnost je přes svou o něco vyšší hmotnost (0,4 –0,5kg) nezřídka využíván i „slabším pohlavím“. Zvláště pak 16 a 18 palcové varianty. Do střední kabelky tyto menší typy totiž spolehlivě vejdou.

I žena totiž, díky vyvážené konstrukci obušku dokáže uštědřit překvapivý úder, který láme kosti. Pogumovaný rýhovaný povrch navíc i menší ženské ruce umožňuje stabilní a pevný úchop.

Jen samotné objevení se obušku na scéně může zabránit dalšímu pokračování obranné situace. Typický kovový zvuk, provázející jeho vysunutí už nejednou v reálné situaci odradil některého z agresorů, kteří již obvykle dobře vědí, co taková věc může na jejich těle v „akci“ napáchat.

Přestože je každému velmi přirozená dovednost „něčím někoho bacit“ je u firmy ESP k dispozici i speciální výukový film na DVD, obsahující jak základní metodiku, tak i taktiku používání této čím dále obvyklejší sebeobranné pomůcky.

 

 

Teleskopické obušky můžete zakoupit v obchodě www.OBRANA.cz

 

© 2011 Obrana ženy
Designed by DGC.