Braňte se! - Kurz sebeobrany z časopisu Katka

Kurz sebeobrany z časopisu Katka

Jsou situace, kdy se vyplatí být připravená a zachovat chladnou hlavu. Nechceme malovat čerta na zeď a upřímně vám přejeme, abyste se do nich nikdy nedostaly. Přesto věříme, že náš kurz sebeobrany posílí vaši sebedůvěru v okamžicích, kdy máte oprávněný strach...

Elektrický paralyzér ve spojení s paralyzujícím sprejem

 

Jistou nevýhodou již výše zmíněných běžných elektrických paralyzérů je fakt, že k dostatečně účinnému použití se musíte dostat do těsné blízkosti útočníka se všemi z toho plynoucími riziky. To ale do jisté míry odstraňuje prostředek, který je kombinací klasické „elektriky“ a pepřového spreje. Účel toho je jasný – moci držet protivníka v šachu na vzdálenost až 4 metrů a v případě toho, že se dostane do vzdálenosti úchopu, moci využít výhody bolestivého elektrického výboje.

Jde tak o poměrně univerzální prostředek, u kterého se obě vlastnosti výhodně doplňují. V případě přepadení můžete použít tu variantu obrany, která je vhodnější, přičemž obě možnosti ovládáte jednou rukou. Např. když Vás útočník dostihne a uchopí Vás zezadu, těžko si budete stříkat za svůj krk obranný sprej, abyste zasáhla oči protivníka, zvláště, pokud vám obě ruce zezadu obejme. Tento úchop zezadu umožňuje ale přiložit paralyzer např. do rozkroku pachatele a buďte si jistá že tento šok jen tak „nerozchodí“, uvolní sevření v vy máte následně možnost zneškodnit jej sprejem.

Elektrické paralyzéry můžete zakoupit v obchodě www.OBRANA.cz

© 2011 Obrana ženy
Designed by DGC.