Braňte se! - Kurz sebeobrany z časopisu Katka

Kurz sebeobrany z časopisu Katka

Jsou situace, kdy se vyplatí být připravená a zachovat chladnou hlavu. Nechceme malovat čerta na zeď a upřímně vám přejeme, abyste se do nich nikdy nedostaly. Přesto věříme, že náš kurz sebeobrany posílí vaši sebedůvěru v okamžicích, kdy máte oprávněný strach...

Nástrojem proti síle

 

Ženy jsou tudíž takové jaké jsou, mají od přírody oproti mužům mnoho jiných a nesporných výhod, ale mezi ty rozhodně nepatří síla a agresivita daná geneticky mužům. A právě ti budou bohužel jednou stát proti nim (tedy možná i Vám) v roli útočníka. Ale není třeba úplně zoufat, protože na to, co člověk nezvládne holou rukou (na rozdíl od zvířat), vezme si zkrátka nástroj nebo nějaký vhodný prostředek. V konfrontaci je to něco ve stylu „Ty máš svaly, já mám čáry“.

S vhodně vybraným (a použitým) sebeobranným či bojovým prostředkem se poměr žena a muž může velmi výrazně změnit. A silové, příp. váhové rozdíly se pak značně vyrovnávají, neboť jde především o jediné - nedovolit muži využít jeho převahu v kontaktu a vše vyřešit na pro něj nevýhodnější větší vzdálenost.

Co je ale tím vhodně zvoleným prostředkem? To záleží skutečně na mnoha okolnostech, možností pro volbu je více a každá má pochopitelně své pro i proti. Jako koneckonců vše na světě má výhody a nevýhody. Také finanční relace zajištění své bezpečnosti mohou být velmi rozdílné. Často panující obavy, že dobrá ochrana stojí nemalé peníze, jsou ale veskrze liché. Je třeba vědět, že k zajištění základního, skutečně funkčního sebeobranného prostředku není vždy třeba obrovských výdajů.

 

 

© 2011 Obrana ženy
Designed by DGC.